logo
XS
SM
MD
LG
Тернопільська
обласна клінічна
лікарня

Нефрологічне відділення

Нефрологічне відділення
Ендокринологічне відділення
Кардіологічне відділення для інфарктних хворих з палатами інтенсивної терапії
Торакальна хірургія
Отоларингологічне відділення
Відділення хірургічної стоматології
Нейрохірургічне відділення
Гематологічне відділення
Хірургія №1
Відділення анестезіології та інтенсивної терапії
Хірургія №2
Гастроентерологічне відділення
Ревматологічне відділення
Урологічне відділення
Ортопедо-травматологічне відділення
Офтальмологічне відділення
Відділення судинної хірургії
Пульмонологічне відділення
Відділення інтервенційної радіології, кардіології та реперфузійної терапії
Кардіохірургічне відділення

Напрями роботи та досягнення нефрологічного відділення

Пріоритетним напрямом є лікування хворих з гломерулярними ураженнями нирок. Лікуються також хворі з патологічними процесами в нирках на фоні аномалій розвитку сечовидільної системи, сечокам’яної хвороби, цукрового діабету, гіпертонічної хвороби, інфекційних та імунних захворювань, безконтрольного прийому ліків, перенесеного гестозу тощо.

Таким хворим проводяться необхідні обстеження такі як УЗД, оглядова та внутрішньовенна урографія, КТ, МТР, ЕхоКГ, ЕГДС, лабораторні дослідження крові та сечі. За необхідністю проводиться терапія патогенетична, в т.ч. антибактеріальна, симптоматична, дезінтоксикаційна, замісна. Застосовуються такі методи лікування як плазмоферез, УФОК, ГБО, фізіотерапевтичні процедури.

Велика увага приділяється пацієнтам, захворювання яких ускладнилось хронічною нирковою недостатністю. Ця категорія хворих виділяється важкістю стану і потребує застосування високовартісної замісної ниркової терапії. У відділенні нефрології проводиться лікування, направлене на стабілізацію стану хворого, формування діалізного доступу.

Впроваджено застосування інгібіторів АПФ, сартанів, статинів з метою нефропротекції (гіпотензивна, гіполіпідемічна, імунокорегуюча, протизапальна дія) у хворих на діабетичну нефропатію; застосування препаратів «Корвітін» та «Ліпін» у хворих з хронічною хворобою нирок з метою корекції ендотеліальної функції та покращення функціональної здатності нирок, тощо.

У відділенні проводиться:

  • визначення рівня інтерлейкінів 1,6,8 у пацієнтів з хронічною хворобою нирок, що дає можливість діагностувати хронічне запалення та оптимізувати лікування цієї категорії пацієнтів;
  • визначення рівня фактора росту фібробластів 23 у пацієнтів з хронічною хворобою нирок з метою ранньої діагностики мінерально-кісткових порушень.

В області спостерігається збільшення важких форм набутих, вроджених та спадкових захворювань, які призводять до прогресування патологічного процесу та виникнення ниркової недостатності. Тому, головним в роботі нефрологів є виявлення та лікування хворих в ранній стадії захворювання, коли проведена своєчасно та адекватно консервативна терапія може призупинити або сповільнити розвиток ниркової недостатності.

Також лікарі нефрологи проводять організаційно-методичну та санітарно-освітню роботу, направлену на обізнаність медичного персоналу та громадян з можливими ризиками та клінічними проявами захворювань нирок з метою профілактики та раннього виявлення хвороби.

 

 

Нефрологічне відділення

Симко Галина Богданівна
Лікар-нефролог
Завідувачка нефрологічним відділенням
Салагорник Олена Олександрівна
Лікар-нефролог
Мильнікова Тетяна Олександрівна
Лікар-нефролог
Шевченко Ніна Юріївна
Лікар-нефролог