logo
XS
SM
MD
LG
Тернопільська
обласна клінічна
лікарня

Програма медичних гарантій-2022 сфокусована на потребах та безпеці пацієнта, - повідомляють у Департаменті охорони здоров'я ТОДА

Програма медичних гарантій-2022 сфокусована на потребах та безпеці пацієнта. Передусім зміцнюється фінансова захищеність українців завдяки збільшеному бюджету.

Бюджет Програми медичних гарантій 2022 складає понад 157 млрд грн.

У Програмі медгарантій на 2022 рік є 38 пакетів послуг.

Додалися нові пакети - “Хірургічні операції дорослим і дітям в умовах стаціонару одного дня” та “Готовність до надання медичної допомоги в умовах поширення інфекційних захворювань, епідемій та в інших надзвичайних ситуаціях”.

Розповідає директор департаменту охорони здоров'я ТОДА Ольга Ярмоленко.

В межах бюджету Програми медичних гарантій-2022 передбачено понад 26 млрд грн на первинну медичну допомогу, що на 6 млрд більше ніж у 2021 році. Понад 8 млрд заплановано на лікування онкологічних захворювань. Це майже на 5 млрд більше, ніж було у 2021 році.

На лікування пріоритетних серцево-судинних захворювань, зокрема інфарктів та інсультів, передбачено 4,8 млрд грн. Це більше на 1,8 млрд порівняно з 2021 роком. На відшкодування інсулінів та лікарських засобів за програмою “Доступні ліки” у наступному році заплановано 4,6 млрд грн. Загалом бюджет програми реімбурсації збільшиться на 1,8 млрд грн.